Klasbrief thema: ‘Draai, zwaai, buig en strek, ‘t is carnaval dus doe ik gek!’

Beste ouders,

Het is weer tijd voor een nieuw thema. Carnaval staat voor de deur. Met dit thema gaan we aan de slag tot aan de krokusvakantie (van 06/02 tot 17/02).

We starten het thema met het boekje ‘Overal Carnaval’ van Liesbeth Slegers. We maken hierbij kennis met nieuwe woordenschat en krijgen zo een eerste indruk van carnaval. Met deze verworven kennis en eigen kennis stellen we een woordweb op.

We bouwen deze keer samen het thema op. We gaan samen aan de slag met het versieren van onze klas. We maken vlaggetjes en slingers om in de klas omhoog te hangen. Zo oefenen we nog eens het knippen op een lijn. De kleuters mogen mee nadenken wat er nog nodig is in onze klas bij dit thema.

We gaan aan de slag met een schrijfdans. Eerst even opwarmen aan de hand van een klassikaal bewegingsmoment, want bij carnaval hoort ook dansen. Daarna gaan we in kleine groepjes een schrijfdans uitvoeren. Hierbij gaan we aan de hand van ritmische bewegingen een confettiberg tekenen.

Vrijdag 10/2 ga ik met de kleuters pannenkoeken bakken via een stappenplan (lezen).

Indien jouw kleuter een allergie heeft, mag u dit steeds laten weten.

We gaan creatief aan de slag met muziekinstrumenten. Van experimenteren tot zelf al eens enkele muzieknoten spelen. Dit aan de hand van kleurtjes. De kleuters kunnen op het keyboard gekleurde toetsen vinden. Ze kijken op hun opdrachtenkaart welke toetsten ze om de beurt moeten indrukken.

Onze winkel wordt een feestwinkel. De feestartikkelen die de kleuters ‘kopen’, kunnen de kleuters gebruiken in de poppenkamer om twee weken lang carnaval te vieren.

De kleine kunstenaar laten we in ons zelf naar boven komen door ons eigen masker te ontwerpen. In onze ontdekbak is gekleurde rijst te vinden. Hier gaan we aan de slag met de begrippen vol-leeg en halfvol.

De week van 13/02 tot 17/02 is het gekke week. Zo tellen we samen af naar carnaval.

Belangrijke data’s:

 • Maandag 13/02 gekke boekentassen
 • Dinsdag 14/02 de kleur rood
 • Woensdag 15/02 gekke schoenen
 • Donderdag 16/02 gekke haren/hoeden
 • Vrijdag 17/02 verkleedoutfit naar keuze + carnavalstoet in de namiddag.  Er zijn 2 hotdogs voorzien per kind. Graag boterhammen meegeven, indien uw kind dit niet graag lust of hier niet genoeg mee heeft.                                   

Leuke boekjes om uit te lenen in de blibliotheek:

 • Luuk en Lotje ‘Het is carnaval’ van Ruth Wielockx
 • 'Lou viert carnaval' van Kathleen Amant
 • 'Carnaval!' Van Alex Milway
 • 'Lotta viert carnaval' van Diane put
 • 'Carnavalfabet' van Ghislaine Roman

Nieuwe woordenschat die we in dit thema gaan benaderen:

 • Schminken
 • Fanfare
 • Instrumenten
 • Organiseren
 • Versieren
 • Verkleden
 • Pruik

Groetjes,
Juf Lisa

Komt jouw kapoen ook naar onze school?