Klasbrief thema 'Frokkie is ziek'

Deze week (30/1 – 3/2) werken we rond het thema ziek zijn. Wat is ziek zijn? Wat moeten we doen als we ziek zijn? Wat doet de dokter? Welke materialen gebruikt de dokter allemaal? Hoe kunnen we genezen? We hebben het over het ziekenhuis en ons lichaam. Ik ben alvast benieuwd wat te kleuters allemaal al weten over dit thema.

Als we maandag onze klas binnenkomen zit Frokkie ziek op ons te wachten. Wat moeten we nu doen? We starten het thema met een brainstorm om te kijken of we een oplossing kunnen vinden voor Frokkie zijn probleem. De kleuters kunnen al hun kennis i.v.m ziek zijn, een doktersbezoek, medicijntjes nemen, … kwijt.

In de poppenkamer schrijft de dokter een voorschrift voor de apotheek. Er zijn kaarten met een aantal pilletjes of een flesje drank of een zalfje die het voorschrift zijn waarmee de kleuters naar de apotheek gaan (dit is lezen in de kleuterschool). In de apotheek moet er afgerekend en betaald worden. Dit kunnen ze aan de hand van een prijslijst. Bv. 1 zalfje = 2 munten.

Wiskunde en de fijne motoriek staan centraal in de oefeningen/spellen op de tafels. Hier kunnen we het juiste aantal pilletjes maken met plasticine en pilletjes sorteren op kleur met een pincet.

Staf de meetgiraf en Marlin de telspin komen in dit thema ook nog eens langs. Met Staf de meetgiraf gaan we meten hoe groot we zijn. Hierbij komen de begrippen groter, kleiner en even groot aanbod. Marlin de telspin gaan we helpen met pilletjes tellen.

In de bibliotheek zijn er leuke boekjes te vinden over dit thema:

  • 'De dokter' – Liesbet Slegers
  • 'Kaatje bij de dokter' – Liesbet Slegers
  • 'Later word ik dokter' – Hilde Vandermeeren
  • 'Anna is ziek' – Kathleen Amant

Er staat ook nieuwe woordenschat centraal:

  • Stethoscoop
  • Onderzoeken
  • Koortsthermometer
  • Pleister
  • Patiënt
  • Verband

Groetjes,
juf Lisa

Komt jouw kapoen ook naar onze school?