Klasbrief thema 'Het is lente!'

Na de paasvakantie, van 17 tot en met 28 april, starten we met het thema 'Lente'.

Maandag 17 april starten we met een leuke uitstap naar het bos De Kabouterberg in Kasterlee.

Daar nemen we een kijkje of de lente al veranderingen aangebracht heeft aan de natuur.  Zoals het groeien van de blaadjes aan de bomen, want het bos begint terug stilletjesaan groen te zien.

We verdiepen ons in de levenscyclus van een bloem: hoe een bloem groeit en hoe we deze moeten verzorgen. Samen gaan we ook bloemetjes zaaien in een bloempot. Hierbij nemen we ook een kijkje naar de verschillende soorten bloemen, want deze bestaan namelijk in verschillende vormen en kleuren.

Eveneens gaan we ook wiskundig aan de slag door de bloemen te sorteren en te vergelijken op basis van lengte. En daarbij verkopen we ook bloemen in onze bloemenwinkel waarbij we moeten tellen.

De oefening: Hoeveel bloemen wil je kopen? De verkoper/verkoopster telt het aantal bloemen en vermeldt de prijs aan de klant. Bijvoorbeeld: deze bloemen kosten 3 euro, en dan moeten de kleuters 3 muntjes geven. Hierbij komt er ook ontluikende geletterdheid aan bod door middel van de aanwezigheid van een prijslijst.

Uit krullenbol (methode op voorbereidend schrijven) maken we een schrijfdans van een bloem. Dit helpt ons op het voorbereiden en verbeteren van onze schrijfmotoriek. Zo oefenen we vloeiend en verbindend te leren schrijven.  Hierbij staat het bewegen op muziek centraal. Zo oefenen we eerst de beweging in het groot in de lucht om het daarna te herhalen op een A3-papier. Grove en fijne motorische bewegingen komen hierbij aan bod.

Bovendien maken we ook kennis met enkele kriebeldieren. Zo kijken we naar de ontwikkeling van een rups tot vlinder. Marilyn de telspin komt langs om de stippen van het lieveheersbeestje te tellen. En ook Staf de meetgiraf komt langs om te kijken welke worm de grootste of de kleinste is.

Themawoorden
Week 1:

 • De wortels
 • Zaadjes
 • Zaaien
 • Lekker ruiken
 • Paardenbloem – madeliefje – boterbloem
 • Planten

Week 2:

 • Insecten – kriebeldiertjes
 • Lieveheersbeestje
 • Wesp-bij verschillen
 • Kruipende dieren – vliegende dieren

Boeken in de bib:

 • 'Luuk en lotje – Het is Lente!' van Ruth Wielockx
 • 'Lotta ruikt de lente' van Diane Put
 • 'Lentekriebels' van Liesbet Slegers
 • 'Het bijzondere beestjes boek' van Yuval Zommer

Groetjes,
juf Lisa

Komt jouw kapoen ook naar onze school?