Thema: Kom uit het ei, kleintje…

Er komt weer een nieuw thema aan. We wisselen de dino-eieren in voor onze alledaagse kippeneitjes. We gaan de komende drie weken (13/3 tot 31/3) leren over Pasen, de kip en het ei. We starten het thema met een probleem. Dottie de kip wil een eitje leggen, maar waar kan ze een eitje leggen?

In de poppenkamer richten we een kippenhok in. Zo leren we om in een rollenspel de kippen te verzorgen. In dit thema komt er veel wiskunde aan bod. We gaan tellen hoeveel eitjes de kippen leggen. We gaan eitjes sorteren en wegen. We leren dat uit sommige eitjes een kuiken kan komen, maar niet uit allemaal. Uit de eitjes van de winkel die we opeten, komen geen kuikens. We kijken wat we allemaal met 1 eitje kunnen maken. We gaan proeven: een gekookt eitje, omelet, spiegelei, … We nemen waar dat een rauw ei doorzichtig is, maar dat als we het bakken het wit wordt. Hoe komt het kuikentje uit het ei en wat is de levenscyclus van een kip? Zijn er nog dieren die uit een ei komen? We gaan samen op onderzoek wie er nog dieren kent en zoeken dit samen op.

We maken kennis met het boekje: ‘Het allermooiste ei’ van Willem Wilmink. We ontwerpen zelf het allermooiste ei. Dit doen we aan de hand van stempelen met verschillende ronde materialen: watjes, wattenstaafjes, kurken, …

We bekijken de kip eens van dichterbij. We gaan de kippen in de Strepestraat eens observeren. Wat zijn nu de verschillen tussen een kuiken en een kip. We maken een schrijfdans uit krullenbol van een kip. We oefenen plaatsbepaling met een kip en het kippenhok.

We maken kennis met Hennie de haan aan de hand van een poppenspel.

We gaan schilderen met veren.

We leren samen spelen en onze beurt afwachten aan de hand van het spelletje 'Vos laat los'.

De laatste vrijdag voor de vakantie komt de paashaas langs op onze school. Dat vinden wij alvast heel spannend! We gaan samen brunchen. We leren de tafel dekken a.d.h.v. een placemat (met de tekening wat waar moet liggen). Hoe netjes eten; opeten wat ik aanraak en kies,…

In dit thema komen ook weer nieuwe woorden aan bod:

 • Verzorgen
 • Eierdop
 • De kam (van een kip) - De hanenkam (en het verschil)
 • De schaal (van het ei)
 • Broeden
 • Versieren
 • De paasmaand
 • Op, voor, achter, naast, in, tussen (plaatsbepalingsbegrippen)

Leuke boekjes uit de bib:

 • 'Rikki en Mia de kip' van Guido Van Genechten
 • 'Dottie’s kuikens' van Julie Sykes
 • 'Dottie’s eieren' van Julie Sykes
 • 'Kom uit het ei, kleintje' van Shen Roddie
 • 'Vrolijk Pasen!' van Kathleen Amant
 • 'Piep, het is Pasen!' van Liesbet Slegers
 • 'Het is Pasen!' van Ruth Wielockx

Belangrijke data:

 • 23/3: kleutersportdag in de voormiddag (sportieve kledij)
 • 31/3: paasbrunch 
  Het zou leuk zijn als iedereen iets voorziet om te smullen wat hij/zij lekker vindt. Graag vooraf al eens delen wat je meebrengt, zodat we niet allemaal hetzelfde hebben.

Groetjes,
juf Lisa

Komt jouw kapoen ook naar onze school?