Klasbrief thema 'Kerstmis'
Beste ouders,
Wat gaat de tijd toch snel. We zijn al toegekomen aan de laatste twee schoolweken van het jaar 2025. De rust is wedergekeerd na enkele spannende weken en er is nu ruimte voor gezelligheid en kerstsfeer. Toch zullen we nog 2 weken intens doorwerken.
Maandag starten we met het versieren van onze kerstboom. We maken het dan ook even donker in de klas om de prachtige lichtjes te kunnen bewonderen. Tijdens dit moment leren we enkele nieuwe woorden met Odiel en Odette: versieren, bewonderen, de spar, de kerstboom, de piek, glitter, goud, zilver, glanzen, glimmen, glinsteren, verschil, verschillend, hetzelfde, dezelfde. We werken deze weken rond het boek ‘Pippa en het magische kerstfeest’. Via het verhaal en de verschillende activiteiten bouwen we stilletjes aan ons eigen kerstfeest op en tellen we af naar vrijdag 19 december. Aan de lichttafel gaan we samen met Pippa opzoek naar welk personage het meeste geschenkjes krijgt. We oefenen hierbij op het tellen, maar we leren ook schematiseren en informatie aflezen uit een tabel. Zo doen we ervaringen op met de hoeveelheidsbegrippen (meer, minder, evenveel, …). Ook in de poppenkamer valt er heel wat te beleven. We dekken de feesttafel en leggen hierbij het bestek op de juiste plek. We versieren de kerstboom met mooie ornamenten en maken het ook hier erg gezellig. We gaan aan de slag met Jos de Verzamelvos en ordenen onze prachtige, glinsterende kralen op kleur maar gaan er ook patronen mee maken. We doen ons best om de code van Pippa te kraken door aandachtig een legende af te lezen en de code te noteren met materiaal. Aan de hand van het zoekboek ‘Rik en de Kerstman’ oefenen we verder op het bouwen van zinnen. Om onze klas helemaal onder te dompelen in de gezellige kerstsfeer, mag kerstmuziek zeker niet ontbreken, dit bij een knisperend haardvuur (op onze tv). Al deze vrolijke muzikale klanken zullen duidelijk hoorbaar zijn in onze klas. We gaan ook zelf aan de slag met bellenkransen bij het zingen van onze nieuwjaarsbrief. Ja, jullie lezen het goed. Je kapoen zal het nieuwe jaar inzingen. Uiteraard staat de tekst in een mooie nieuwjaarsbrief (indien je deze bestelde). Deze traditie mag niet verloren gaan. In de bouwhoek bouwen we zelf een kerstboom met duploblokken, magnetische blokken of kaplablokken. En met hamertje tik, timmeren we slingers in de kerstboom. Ik hoop dat alle vingertjes gespaard blijven ;-)
Deze week gaan we ook creatief aan de slag. We gaan aan de slag met verf en heel veel glitters bij het creëren van onze eigen kerstboom en we knutselen ook een instrument uit ons blikje. Het instrument zal de bellenkransjes vervangen en zo kan jullie kapoen zichzelf begeleiden tijdens het zingen van de nieuwjaarsbrief. De komende twee weken krijgen onze kleuters de kans om jury te zijn. Dit is een samenwerking met de bibliotheek van Hulshout. We hebben een boekenbak gekregen met een selectie aan boeken die onze kleuters mogen beoordelen. Wanneer alle boeken voorgelezen zijn, krijgt elke kleuter 2 gouden munten en die mag je kapoen bij zijn favoriete boek(en) neerleggen. Benieuwd welk boek op nummer 1 staat. Dat lees je in onze volgende klasbrief.
Op vrijdag 19 december staat er een geweldig kerstfeest gepland voor onze kleuters. We genieten van een lekker kleuterkerstmenu. In de voormiddag hebben we een aperitiefje en smullen we van lekkere groentjes (snoeptomaatjes, komkommer, wortel). Ons hoofdgerecht staat gepland tijdens de middag. We eten poffertjes met suiker of siroop. Als dessert krijgen we een wafel aangeboden door de ouderkring en drinken we nog lekkere chocolademelk. Op deze dag mogen onze kleuters hun boekentas thuis laten. Kindjes die iets niet lusten brengen best een brooddoos of fruitje mee. Indien dit het geval is, breng je best wel een boekentas mee. Ook de grote eters mogen een extra boterham meebrengen. Heb je een kerstmuts thuis of een ander kerstattribuut (rendieroortjes, kerstpak)? Dan mag je kapoen dit dragen en feestelijke de schoolpoort binnenstappen. Dat maakt het allemaal nog leuker!!! Tijdens het feest zal elke kleuter een geschenkje kunnen openen. Fijn dat er al wat geschenkjes onder onze boom liggen. Wie al zin heeft om een leuk kerstverhaal te vertellen, kan in de bib op zoek naar leuke boeken. Enkele suggesties zijn: ‘Anna en de kerstboom’, ‘Rik en de kerstboom’(zoekboek), ‘Kerstmis met Fien en Milo’, ‘Lotta viert Kerstmis’, ’De kleine kerstboom’ en ‘Kleine muis viert kerst’.
Dan wens ik jullie nog fijne feestdagen en een spetterend Nieuwjaar toe.
Groetjes,
juf Els
Belangrijk:
Blik:
Kindjes die nog geen blik meebrachten, brengen dit mee naar school. Aanstaande maandag starten we met knutselen. Kerstgeschenkje:
Denk aan een kerstgeschenk ter waarde van 3 euro. Het geschenk kan voor zowel een jongen als een meisje. Breng het ingepakt mee naar school en schrijf de naam van je kleuter op het pakje.
Foto’s:
Ik mis nog steeds centjes voor de individuele foto’s of klasfoto. Geen foto’s nodig, geen probleem. Geef de foto’s dan weer mee met je kind. We willen al het geld en alle briefjes of foto's die je niet neemt ontvangen hebben uiterlijk 15/12.
Vrijdag 19 december:
Kerstfeest voor al onze kleuters.