Klasbrief thema 'Heksje Mimi'

Dag papa’s en mama’s,

Volgende week werken we een weekje rond de verhaaltjes van ‘Heksje Mimi’.

We starten met het verhaal ‘Heksje Mimi zoekt Bobo’ waarin Bobo de poes vermist is. De aanbreng van onze woordenschat doen we naar aanleiding van dit verhaal: vermist/verdwenen (als je iemand niet meer vindt), een stapel (blokken, boeken, dozen...) / stapelen (hier staan we stil bij de vorming van woorden), ongerust/bezorgd (bang dat er iets zal gebeuren), zacht-hard (praten, duwen...).

En geloof het of niet… ook Heksje Mimi zal die dag verdwijnen. Ze moet naar het toilet en zal de weg niet meer terug vinden. ;-) Onze kleuters zullen dus samen een oplossing moeten zoeken. Misschien willen ze ook affiches maken en deze verspreiden op school (zoals in het verhaal). Als ze dit ook willen doen zullen ze het woord VERMIST moeten schrijven en de naam van HEKSJE MIMI. Ze kunnen Heksje Mimi ook tekenen natuurlijk. En hopelijk vinden we Heksje Mimi dan terug.

Tijdens deze week staan we tijdens elk verhaal stil bij één van onze lees- en luisterstrategieën:

- Visualiseren: We kijken hierbij heel goed naar de kaft van het boek en luisteren naar de titel van het boek. Waarover zou het verhaal gaan? Wat weten jullie al over … ?

- Afleiden: Hier kijken we naar de prenten in het boek. Hoe voelt Heksje Mimi zich? Wat doet ze op deze prent? Waarom zou ze dat doen?

- Samenvatten: Op het einde van het verhaal gaan we nog eens naar alle prenten kijken. Bij elke prent mag een andere kleuter één zin vertellen… Wie kan nu eens het hele verhaal kort vertellen (terwijl we naar de prenten kijken)?

- Verbinden: Hier staan we stil bij onze eigen ervaringen. Wie is er ook wel eens ongerust geweest? Heb jij ook al eens per ongeluk iemand pijn gedaan? Was jouw vriendje toen ook boos?

- Voorspellen: Tijdens het verhaal staan we soms stil… Wat zou Heksje Mimi nu kunnen doen? Wat zou Heksje Mimi met haar nieuwe laarzen willen doen?

- Vragen stellen: Tijdens al deze strategieën stellen we heel wat vragen wat de betrokkenheid verhoogt tijdens het luisteren naar het verhaal.

En vrijdag 15 maart komt de musical van Heksje Mimi naar onze school en mogen we met alle kleuters naar de voorstelling gaan kijken… Heksje Mimi vindt op zolder een hele hoop boeken, waaronder een groot toverboek. Ze wil te weten komen waar dat boek plots vandaan komt. Deze hartverwarmende voorstelling over boeken lezen en nieuwe dingen leren zit vol humor, leuke liedjes en geweldige tovertrucjes.

De volgende leuke prentenboeken van Heksje Mimi kan je vinden in de bibliotheek van onze gemeente: ‘Heksje Mimi wil graag winnen’, ‘Heksje Mimi tovert iedereen in slaap’, ‘Heksje Mimi tovert kuikentjes’, ‘Heksje Mimi is ziek’, ‘Heksje Mimi en het zieke vogeltje’, ‘Heksje Mimi en het laatste rolletje wc-papier’, ‘Heksje Mimi en de baby’, ‘Heksje Mimi zoekt Bobo’ en ‘Heksje Mimi tovert taart’.

Belangrijke data:

  • Maandag 11/3: verlofdag
  • Donderdag 14/3: zwemmen

Ik kijk al uit naar dit leuke weekje…

Groetjes,
juf Sofie

Komt jouw kapoen ook naar onze school?